Vakıf Tarihçesi

VAKFIMIZIN KURULUŞU VE TARİHÇESİ

Altınoluk Çağdaş Eğitim Vakfı 11 Mayıs 1997 tarihinde zamanın belediye başkanı İsmail AYNUR öncülüğünde 24 kurucu üye tarafında kurulmuştur.

Kuruluş amacımız; bilimsellik, akılcılık, eşitlik, ve özgürlük ilkelerini temel alarak öğrencilerimizin nitelikli bir eğitimle çağdaş, Atatürkçü, bilimsel düşünceye sahip, modern dünyaya ayak uydurabilecek, bilgili, kültürlü, düşünen, muhakeme yapabilen akılcı bir şekilde yetişmesini sağlamaktır.

Okulumuz 17.09.1997 tarihinde Altınoluk Belediyesine ait bir binada “Özel Alçev Mesa İlkokulu” adı ile eğitim öğretime başlamış ve ilk mezunlarını 2000 – 2001 eğitim öğretim yılında vermiştir. Edremit eşrafından “ERTÜR Ailesi’nin vakfımıza bağışladığı arsa ile yöredeki iş adamlarının ve özellikle “Kadriye – Mustafa Kemal GÜREL” ailesinin maddi katkılarıyla belli bir seviyeye gelmiştir.

Yöre halkının desteği ve kısıtlı imkanlarıyla bina yapma faaliyetlerimiz sürdürülmüş ve binamız tamamlanıp “Özel Altınoluk Çağdaş Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu” adıyla eğitim-öğretime başlamıştır.

Bugün Alçev çağdaş, bilimsel, Atatürkçü eğitim yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.Çağdaş eğitim çizgimizden ödün vermeden başarıdan başarıya koşmaktayız. Vakfımızın kuruluşunda ve okul yapımında emeği geçen, maddi ve manevi katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.