Saygı ve Özlemle Anıyoruz…

  • Kasım 10, 2019 - 09:00
  • Altınoluk, Balıkesir

FİKİRLER ÖLMEZ!

Okulumuz büyük devlet adamı, eşsiz devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ölümünün 81. Yıldönümünde onun fikirleri ışığında andı.

Okulumuzda  saat 09.05’te sirenlerle başlayan anma töreni konferans salonundaki drama ile devam etti.

Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendiren okul korosundan sonra Atatürk’ün milli mücadeleden başlayarak ölümüne kadar geçen süreçte yaşadığı dönüm noktalarını ve O’nun fikirlerini yansıtan drama gösterisi yapıldı. Gazi Mustafa Kemal’in henüz Kurtuluş Savaşı sürerken hayal ettiği Türkiye’yi oluşturma planlarını, hastalığının ağırlaştığı dönemde dahi kendini düşünmeyerek ülkenin refaha ermesi için yaptığı çalışmaları, açtığı fabrikaları ve çağdaşlaşma yolunda halka kazandırdıklarını konu eden drama, Mustafa Kemal’in ölüm sahnesiyle sonlandı. Ata’nın ölümünün sadece bedenen bir ölüm olduğu; fikirlerinin ve devrimlerinin daima yaşayacağını vurgulayan drama gözyaşları içinde izlendi. Müdür Yardımcımız Kazım GÜNGÖR, “Türk milleti için 10 Kasım elbette bir matem günüdür ancak sadece ağlayarak ve derin üzüntü içinde bekleyerek yerinde saymak değildir.  Her insan kuşkusuz hayata veda edecek. Fakat öyle kişiler vardır ki bedenen bizden ayrılsalar da ruhen ve manen hiçbir zaman ölmezler. Bu kişilerden en büyüğü kuşkusuz Gazi Mustafa Kemal’dir. O; sadece ülkemizde değil, dünyada da büyük saygı uyandıran başarılı bir komutan, eşsiz bir devrimci, zeki bir devlet adamıdır. Bizler, böyle bir öndere sahip olduğumuz için kıvanç doluyuz. Bu salonda bulunan hiç kimse onunla yüz yüze gelmedi, onunla tanışmadı. Ancak ölümünden 81 yıl sonra da sevgiyle anılan, kabri her gün yüzlerce evladı tarafından ziyaret edilen başka bir lider ben tanımıyorum. Bu yüzden de diyorum ki hiçbir ölüm Ata’mızınki gibi ölümsüz olmamıştır. Sen rahat uyu Ata’m devrimlerin yaşayacak.” diyerek anma programını sonlandırdı.

Çok büyük bir katılım sağlayan velilerimize katılımlarından dolayı teşekkür eder,programda emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

ETKİNLİK BİLGİSİ :

  • Başlangıç ​​tarihi:Kasım 10, 2019
  • Start Time:09:00
  • Bitiş tarihi:Kasım 10, 2019
  • Bitiş zamanı:10:30
  • Bölge:Altınoluk, Balıkesir

BU ETKİNLİĞİ BULUN :