Okul Müdürümüz İsmail ÖZALP’in 23 Nisan Kutlama Mesajı

  • Nisan 22, 2020 - 15:00
  • Altınoluk, Balıkesir

Sevgili çocuklar, değerli veliler,

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yılını, görkemli bir şekilde kutlamak üzere, aylar öncesinden planlar yapıp hazırlanmaktayken, hiç hesapta olmayan, dünyada ve ülkemizde yaşanan salgın hastalık önlemleri nedeniyle, evlerimizde kapalı mekânlarda çok sınırlı etkinliklerle kutlamak zorunda kaldık.

Bu yaşadığımız vahim olay bize gösterdi ki; insan yaşamının ilk önceliği, sağlıklı olmak ve sağlığımızı korumaktır. Elbette bu günler de geçecek ve tekrar normal yaşama dönülecektir.

Sevgili çocuklar, 29 Ekim 1923 yılında kurulan Cumhuriyetimizin temelinin atıldığı TBMM’nin 100. Yılını idrak ederken, Türk Milleti dün olduğu gibi bu gün de Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayacak, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar var olabilmektir.

Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.”  Sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur.

Sevgili çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten duygularla kutluyor, bu vesileyle, bu günleri bizlere armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyorum.

En kısa zamanda buluşmak üzere, sevgiyle kalın, sağlıklı kalın.

 

         İsmail ÖZALP

Özel ALÇEV Okul Müdürü

ETKİNLİK BİLGİSİ :

  • Başlangıç ​​tarihi:Nisan 22, 2020
  • Start Time:15:00
  • Bitiş tarihi:Nisan 22, 2020
  • Bitiş zamanı:15:00
  • Bölge:Altınoluk, Balıkesir

BU ETKİNLİĞİ BULUN :